Odsávání prachů

Odsávání běžných prachů

Pro odsávání běžných odpadů a prachů většinou volíme dle technických výpočtů některou z ucelené nabídky mobilních nebo stacionárních odsávacích a filtračních technologií, které lze využít ve všech průmyslových a výrobních odvětvích. Nejčastěji od dřevoobrábění, zpracování minerálních materiálů, obrábění plastů, kovoobrábění a podobně. Odsávací technologie jsou vybaveny standartními filtračními materiály. Mnoho informací k tomuto tématu naleznete v našich realizačních referencích.

Informace pro odsávání minerálních prachů ke stažení zde

 

Odsávání výbušných prachů

Při broušení některých materiálů (hliník, magnézium) se generují potencionálně výbušné částice. Jejich odsávání je z hlediska provozní bezpečnosti velmi obtížné. Faktory jako teplota, elektrostatický náboj nebo jiskra jsou zdrojem možného výbuchu odsávací jednotky. Z tohoto hlediska je nejdůležitější zvolit provozně bezpečné řešení. Nabízíme dvě možnosti řešení: stroje s certifikací ATEX, nebo vodní odlučovače s TUV certifikátem.

Detailní informace pro odsávání výbušných prachů ke stažení zde

 

Odsávání lepivých prachů

Pro odsávání lepivých a vláknitých prachů lze aplikovat pro tento způsob použití speciálně konstruované odsavače ESTA DUSTOMAT řady S. Problematický odpad, který by v případě použití běžných odsavačů rychle zničil filtrační segmenty, je u odsavačů ESTA DUSTOMAT řady S zachycen na filtrační kaskádě. V cestě prachu stojí nejprve papírový předfiltr a na výstupu jemný PE filtrační vak.

Detailní informace pro odsávání lepivých prachů ke stažení zde.

 

Odsávání nebezpečných prachů

Pro odsávání velmi jemných prachových částic a jiných problematických, lidskému zdraví vysoce škodlivých prachů (např. karcinogenních, radioaktivních) dodáváme odsávací technologie s pro tento účel aplikovanými filtračními materiály. Jedná se zpravidla o aplikování HEPA filtračních materiálů v odsávacích technologiích a jejich technické doplnění o bezpečnostní výstražné prvky.

 

 

Odsávání prachu třídy M a H

Pro odsávání prachů třídy M případně H volíme dle technických návrhů některou z ucelené nabídky mobilních nebo stacionárních odsávacích a filtračních technologií, které lze využít ve všech průmyslových a výrobních odvětvích. V odsávacích strojích jsou aplikovány filtrační materiály pro bezpečný záchyt prachových částic třídy M nebo H.

Detailní informace pro odsávání mobilním odsavačem ke stažení zde.

Přecházíte na webové stránky našeho eshopu.

 

Zde budete mít možnost vybírat z naší nabídky následujícího sortimentu:

Technická pryž

Ložiska

Hydraulická zařízení a hadice

Vzduchotechnické potrubní prvky

Odsávací technika

Přejít na eshop...